Odmiana wyglądu wnętrza nie musi być wyjątkowo droga i skomplikowana w realizacji. Czasami jakiś detal sprawia, że pomieszczenie nabiera zupełnie innego charakteru i zaczyna się prezentować naprawdę wspaniale. Nowoczesnym, praktycznym, a zarazem nad wyraz estetycznym sposobem na metamorfozę domu czy siedziby firmy okazuje się folia matowa i dekoracyjna na szyby.

Zalety folii stosowanej na szyby

Folia na szyby ma naprawdę szerokie zastosowanie w reklamie wizualnej, zewnętrznej. Służy nie tylko do dekoracji i poprawy estetyki wnętrza, ale także skutecznie przyciemnia powierzchnie szklane – intensywnie świecące słońce nie będzie zatem oślepiać osób przebywających w pomieszczeniu. Co więcej, wielu właścicieli firm chętnie wykorzystuje jej walory w celach reklamowych. Jest to możliwe, ponieważ wystarczy zamówić specjalną folię z nadrukiem. Ten rodzaj promocji firmy, produktów czy usług wykazuje dużą skuteczność i nie generuje wysokich kosztów.

Warto podkreślić, że folia matowa i dekoracyjna na szyby charakteryzuje się odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Nie zmienia swojego wyglądu i nie blaknie pod wpływem słońca, niestraszna jej również wilgoć – powierzchnie szklane pokryte tego typu folią łatwo zatem myć. W każdym razie specjalna folia na szyby będzie wyglądać doskonale przez długi czas. Ponadto niezwykle łatwo ją nakleić, ale także zdjąć i nie pozostaną brzydkie ślady po niej.

Zobacz ofertę AnyShape: oklejanie witryn.

Rodzaje folii samoprzylepnych na szyby

Możliwości wyboru odpowiedniej folii są naprawdę duże. Jeżeli komuś zależy na podniesieniu estetyki, to powinien rozważyć typowo dekoracyjne w wyrazie folie ozdobne z dowolnym nadrukiem czy folie matowe. Fantastyczny efekt osiąga się także poprzez zastosowanie folii zapewniających efekt lustra weneckiego bądź imitujących szkło mrożone. Jednak na tym nie kończą dostępne opcje. Folia termoizolacyjna skutecznie zmniejszy przepuszczalność cieplną szyby, dając przy tym komfort cieplny we wnętrzu. Dzięki folii przeciwsłonecznej nie ma ryzyka oślepiania przez ostre promienie słońca, a folia antywłamaniowa ochroni pomieszczenie przed złodziejami.

Wybór konkretnego rodzaju folii zależy zatem od tego, jaki efekt pragnie się otrzymać. W przypadku podkreślenia elegancji wnętrza najbardziej sprawdzają się folie szronione albo z dekoracyjnymi motywami nadrukowanym na powierzchnię folii. Z kolei dla zapewnienia pewnej intymności warto zdecydować się na folię matową, dzięki której szyba nie jest przezroczysta. Folię spokojnie można wykorzystać do oklejenia okien, drzwi, ścianek działowych oraz witryn sklepowych.

Zamów reklamę zewnętrzną w AnyShape
Przejdź do naszego formularza kontaktowego i już teraz zamów wybraną reklamę zewnętrzną z naszej oferty.

Łatwe i szybkie naklejanie folii na szyby

Ogromnym walorem folii tego typu jest oczywiście niezwykła łatwość naklejania. Praca przebiega nie tylko szybko, ale i bezproblemowo o ile wcześniej odpowiednio przygotuje się powierzchnię szklaną. Podstawą jest dokładne umycie okna czy witryny, ale na tym nie koniec. Kluczowe okazuje się odtłuszczenie szyby – w innym przypadku pojawią się trudności z naklejeniem folii. Dlatego należy przemyć całą powierzchnię szklaną szmatką nasączoną środkiem odtłuszczającym. Może to być nawet spirytus. Na koniec warto zaś jeszcze przetrzeć szybę szmatką z mikrofibry, aby usunąć ewentualne drobinki zanieczyszczeń.

Jeżeli powierzchnia szklana jest całkowicie gładka i dobrze wyczyszczona, to można naklejać folię, pamiętając jednocześnie o precyzyjnym docięciu jej brzegów za pomocą nożyka do tapet. Chodzi o to, żeby starannie przylegała do krawędzi okna czy też witryny. Oczywiście należy zachować szczególną ostrożność, aby przypadkowo nie uszkodzić ram okiennych lub futryny drzwi.

Folia matowa i dekoracyjna na szyby powinna mieć idealnie gładką powierzchnię po naklejeniu – wszelkie nierówności bądź zadarcia psują cały efekt i po prostu wyglądają nieestetycznie. W przypadku pojawienia się bąbelków powietrza należy je przekuć cienką szpileczką, a zgromadzone powietrze delikatnie wycisnąć. Na koniec najlepiej wygładzić folię miękką szmatką.

Zakup folii na szyby

Mimo że tego typu folie dostępne są w sklepach z materiałami budowlanymi lub dla plastyków, to najlepszym rozwiązaniem okazuje się ich zakup w firmach specjalizujących się w naklejaniu folii. To daje gwarancję nie tylko najwyższej jakości materiałów, ale również ich doskonałego dopasowania do konkretnej powierzchni, a także precyzyjnego naniesienia na okno, drzwi lub witrynę sklepową.

5/5 - (1 vote)