Litery przestrzenne to jedna z najlepszych form reklamy outdoorowej. Duże, pokaźne znaki alfabetyczne pozwalają na sprawne wyróżnienie się na tle konkurencji. To także szansa na prestiżowe przedstawienie swojej firmy – starannie wykonane i zaprojektowane litery przestrzenne są eleganckie, a także wyglądają nowocześnie. Istnieją różne techniki wykonywania liter przestrzennych do reklamy zewnętrznej. Zatem – z czego zrobić litery przestrzenne?

Litery przestrzenne z PCV

Polichlorek winylu to chętnie wykorzystywany materiał do tworzenia liter przestrzennych. Łatwość wytwarzania oraz dostosowywania dowolnego kształtu sprawia, iż znaki wykonane z PCV świetnie wyglądają, szczególnie w obiektach zamkniętych. Na zewnątrz radzą sobie już nieco gorzej, co jest związane z czynnikami atmosferycznymi, wpływającymi na stopniowe pogorszenie się jakości plastiku wraz z upływającym czasem. W firmowym holu, przy recepcji czy na sali konferencyjnej sprawdzą się jednak idealnie.

Zamów reklamę zewnętrzną w AnyShape
Przejdź do naszego formularza kontaktowego i już teraz zamów wybraną reklamę zewnętrzną z naszej oferty.

Litery przestrzenne ze styroduru

Litery wykonane z lekkiego styroduru są najprostsze w instalacji. Materiał ten przypomina nieco styropian – można w nim wycinać, modyfikować kształty i wreszcie ręcznie go przyklejać. Wodoodporny polistyren jest odporny na działanie niesprzyjających czynników zewnętrznych, wobec czego może być stosowany w zamkniętych pomieszczeniach oraz poza nimi. Styrodur, ze względu na niską wagę, musi zostać solidnie przymocowany do przylegającego obiektu.

Litery przestrzenne ze styroduru  – sprawdź realizacje.

Litery przestrzenne z plexi

Alternatywą dla poprzednich technik wykonywania liter przestrzennych jest wykorzystanie pleksi jako taniego i solidnego zamiennika. Może stanowić ona zarówno uzupełnienie liter styrodurowych, jak i osobny element wizualny. Litery przestrzenne z pleksi są nieco cięższe, nadrabiają jednak solidnością i trwałością. Bardzo często litery wykonane taką metodą uzupełnia się światłami ledowymi, co tworzy ciekawy efekt poświaty na powierzchni przytwierdzania.

Litery przestrzenne ze stali nierdzewnej

Z czego zrobić litery przestrzenne, aby charakteryzowały się wysoką trwałością? Odpowiedź na to pytanie brzmi: ze stali nierdzewnej. Ten solidny materiał odznacza się ładnym, metalicznym wykończeniem. Może być eksponowany nawet na najmniej przyjazne warunki atmosferyczne. Problemem może być zaś wysoka cena surowca i jego niełatwe zainstalowanie na fasadzie budynku.

Litery przestrzenne z aluminium

Nieco lżejszą, ale równie solidną alternatywą dla stali nierdzewnej jest aluminium. Litery przestrzenne do reklamy zewnętrznej wykonane ze stopu glinu odznaczają się połyskiem i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Świadczy to o ich wysokiej uniwersalności i popularności – można je spotkać m.in. na budynkach w ruchliwych centrach miast, na peryferiach czy jako element reklamy wewnętrznej.

Litery przestrzenne z mosiądzu

Jeśli chcemy uzyskać najbardziej prestiżowy i elegancki wygląd liter – wybierzmy do ich produkcji mosiądz. Jest to z pewnością najbardziej efektowna forma materiału, wykorzystywana do tworzenia napisów identyfikujących. Materiał jest gwarantem uzyskania wieloletniej, efektownej wizualizacji zewnętrznej. Niektóre rodzaje nielakierowanego mosiądzu ulegają stopniowemu utlenieniu, co w pewnych okolicznościach może stanowić pożądany efekt.

Także bardzo popularne są litery przestrzenne z dibondu.

5/5 - (1 vote)