Oklejanie samochodów

Wygląd samochodu odgrywa olbrzymie znaczenie, szczególnie, kiedy mamy do czynienia z pojazdami firmowymi, które stanowią swoistą wizytówkę przedsiębiorstwa. To, jak auto się prezentuje, wpływa na wizerunek marki. Samochód to również bardzo dobry nośnik treści reklamowej. Sprawdźmy, dlaczego warto postawić na oklejanie aut. Oferta skierowana głównie do klientów z Warszawy i województwa mazowieckiego.

Przedsiębiorco, kiedy warto okleić samochód firmowy?

Istnieją co najmniej dwie przesłanki, które sprawiają, że oklejanie aut firmowych ma sens. W pierwszym przypadku chodzi o przykrycie niedoskonałości wizualnych oraz zabezpieczenie lakieru. Folia ochronna odgrywa istotną rolę w zachowaniu żywotności karoserii.

Po pierwsze, zabezpiecza ją przed uszkodzeniami mechanicznymi. Pojazd znajdujący się w ruchu nieustannie narażony jest na destrukcję karoserii. Wynika to m.in. z kamyczków, które ulokowane są na drodze, a w wyniku przejeżdżania po nich pojazdów, unoszą się i z dużą siłą uderzają o samochód. Drobne zadrapania lakieru mogą pojawić się także w wyniku delikatnych otarć o inne pojazdy, tzw. parkingowych szlifów. Folia zabezpiecza także przed występowaniem procesów korozyjnych, chroni lakier przed pokrywaniem się brudem, kurzem czy solą, która rozsypywana jest na jezdni w trakcie trwania zimy.

Druga sytuacja, w której oklejanie aut ma pożądane znaczenie, związana jest z marketingiem. Na folii ochronnej można drukować dowolne napisy i wzory, co sprawia, że staje się ona nośnikiem treści marketingowej, która promuje daną markę.

oklejanie samochodów warszawa

Jakie korzyści z oklejenia samochodu folią ochronną?

Pierwsza korzyść została już krótko zarysowana. Chodzi oczywiści o zabezpieczenie lakieru i karoserii przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wszelkie kamyczki uderzające o auto, powodują jedynie otarcia na folii, nie zaś na karoserii. Dzięki temu, lakier zyskuje na żywotności, a samochód na długo zachowuje świeżość i wciąż wygląda, jakby był nowy.

Folia nie dopuszcza także do osadzania się na pojeździe kurzu, brudu, pleśni i innych zanieczyszczeń oraz drobnoustrojów, które wywołują destrukcyjne efekty, rozpoczynając powolne powstawanie procesów korozyjnych.

Oklejanie samochodów redukuje zatem ryzyko powstawania rdzy, wydłużając żywotność pojazdu.

Co więcej, folia ochronna skutecznie maskuje uszkodzenia lakieru, które już zdążyły się pojawić na samochodzie. Wszelkie rysy, zadrapania czy drobne odpryski staną się niewidoczne. Folie, które proponujemy chronią także pojazd przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych takich jak deszcz, nadmierne promieniowanie UV czy niskie temperatury.

Drugi aspekt to reklama zewnętrzna outdoor. Pojazd firmowy oklejony w treści marketingowe, które promują przedsiębiorstwo, staje się nie tylko zauważalną reklamą, ale przede wszystkim reklamą, która dociera do odbiorcy masowego. Ma ona charakter mobilny, a to oznacza, że wysyła swoje perswazyjne sygnały wszędzie tam, gdzie znajdzie się samochód i to zarówno podczas jazdy, jak i postoju. To tani i skuteczny sposób na promowanie firmy i jej zaistnienia w świadomości odbiorcy masowego.

Wyklejanie pojazdów – dlaczego producent AnyShape?

Wyklejanie pojazdów to proces, który przynosi olbrzymie korzyści zarówno fizyczne (ochrona przed uszkodzeniami), jak i wizerunkowe/marketingowe. Żeby jednak folia mogła spełniać swoje zadanie, musi zostać odpowiednio nałożona. Wymaga to umiejętności i doświadczenia, a także wyczucia estetycznego.

Oferujemy kompleksowe usługi. Wykonujemy oklejanie samochodów osobowych, oklejanie busów, samochodów ciężarowych, motocyklów czy quadów.

Folie umieszczamy na nadwoziu, maskach, drzwiach i szybach, w zależności od preferencji klienta. Prowadzimy swoje usługi zarówno dla kontrahenta indywidualnego, pojedynczego, jak również przeprowadzamy oklejanie całej floty pojazdów, np. należącej do firmy transportowej. Wykonujemy swoją pracę rzetelnie i estetycznie. Folie naciągane są ze szczegółową dokładnością, która sprawia, że nie rzucają się w oczy, a lakier samochodowy zachwyca świeżością i nowym designem.

W naszej firmie stosujemy jedynie najwyższej jakości folie na auto, które zapewniają pożądany efekt i wydłużają żywotność reklamy.

Dysponujemy nowoczesnymi narzędziami, które w przypadku folii o charakterze reklamowym, przenoszą nadruk bardzo wysokiej jakości, co znacznie poprawia estetykę marketingowego przekazu. Pracujemy w sposób kompleksowy, a na każdym etapie konsultujemy postanowienie z klientem.

Projekt oklejenia samochodu jest niezwykle istotny, od niego zależy funkcjonalność i estetyka wykonanej pracy. To dlatego, dokładnie omawiamy nasze zamiary z kontrahentem i wspólnie określamy cel, jaki zamierzamy osiągnąć.

[wp_ad_camp_1]

Zobacz także:

Oklejanie zamiast lakierowania i malowania samochodów

Samochody, które noszą wizualne efekty użytkowania w postaci odprysków lakieru, zarysowań, czy zadrapań, wymagają żmudnego i dosyć kosztownego procesu malowania i lakierowania. Oklejanie aut folią ochronną to alternatywny sposób na przykrycie niedoskonałości oraz odnowienie designu pojazdu.

Jest to technika znacznie szybsza, tańsza i dająca naprawdę zadowalające efekty. Folia nadaje karoserii świeżości, przykrywa uszkodzenia i wizualnie odmładza pojazd.

oklejony samochód

Czy folie chroniące lakier są odporne na środki chemiczne do czyszczenia aut?

Zadaniem okleiny na auto jest ochrona jego lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi i odseparowanie zanieczyszczeń, które przyczyniają się do powstawania procesów korozyjnych. Żeby jednak folia mogła być w pełni funkcjonalna, musi być odporna na działanie środków chemicznych. Przecież auto oklejone również należy poddawać czyszczeniu.

Brud i kurz nie będą docierały bezpośrednio do lakieru, co zapewni mu żywotność, ale będą się osadzały właśnie na folii, tworząc nieestetyczne zanieczyszczenia, które należy regularnie usuwać, jeżeli zależy nam na zachowaniu pięknego designu swojego samochodu. Folia musi zatem być odporna na działanie środków chemicznych, żeby samochód można było w pełni bezpiecznie myć i zapewniać estetyczny i czysty wygląd. Dokładnie taka jest nasza okleina samochodowa.

Czy folie chroniące lakier zmieniają wygląd auta?

Główną rolą, jaką ma odegrania okleina samochodowa jest ochrona lakieru przed uszkodzeniami lub w przypadku folii reklamowych na auto przenoszenie treści marketingowych w każdym miejscu, gdzie pojawi się samochód. Na tym jednak nie kończą się zalety stosowania tego typu zabezpieczenia.

Folia ochronna zmienia wygląd pojazdu.

Ma to wydźwięk pozytywny, poprawia ona bowiem estetykę samochodu. Przede wszystkim, okleina przykrywa niedoskonałości, maskuje zarysowania. Folia także pogłębia kolor pojazdu, nadaje mu większej energiczności i nasycenia. W końcu, okleina przyczynia się także do zwiększenia połysku. Wprowadza to poczucie nowego, świeżego lakieru. Oklejone samochody stają się bardziej błyszczące i żywe, co przykuwa wzrok i budzi podziw.

Jakie elementy samochodów można oklejać folią ochronną?

Oklejeniu podlegają niemal wszystkie widoczne elementy pojazdu. Stosowanie folii ma na celu ochronę oryginalnego lakieru i poprawę estetyki auta, zatem stosuje się ją w tych miejscach, które ściągają wzrok obserwatora. Możliwe jest oklejanie całego samochodu, co daje najbardziej estetyczny rezultat.

Często osoby rezygnują jednak z przytwierdzania okleiny na dach pojazdu, wychodząc z założenia, że jest on najmniej widocznym elementem karoserii. Warto jednak postawić na kompleksowe zabezpieczenie pojazdu. Folia zmienia przecież estetykę auta i pozostawienie dachu bez nałożonej ochrony, może przyczynić się widocznej różnicy nasycenia kolorów i połysku między nim, a pozostałymi elementami nadwozia. Warto zatem postawić również na oklejanie dachu samochodu.

Folię można nałożyć na wszystkie części nadwozia, maskę, drzwi, dach, nadkola, zderzaki, ale także i na szyby.

Jak długo wytrzymuje dobrze przygotowana reklama na samochodzie?

Reklama na samochodzie to jedna z najbardziej skutecznych nowoczesnych technik marketingu zewnętrznego. Nie dziwi fakt, że coraz więcej firm decyduje się na tego typu promocję. Mobilność reklamy przekłada się na możliwość dotarcia do odbiorcy masowego. Co ważne, treść marketingowa jest wysłana przez 24/h. Pojazd wysyła sygnał reklamowy zarówno podczas jazdy, jak i postoju, w każdym miejscu, w którym się znajduje.

Tego typu marketing nie ma zatem ograniczenia lokacyjnego. Jak długo wytrzyma folia reklamowa na samochodzie? Jest to uzależnione od miejsca nałożonej okleiny oraz sposobu przechowywania samochodu.

Średnio przyjmuje się, że folia reklamowa w dobrym stanie wytrzyma ok 5 lat. Samochód garażowany bez trudu wytrzyma podany maksymalny okres bez konieczności renowacji folii. W innych przypadkach, żywotność okleiny może się zaniżać. Najbardziej narażona na utratę swojego wyglądu jest folia umieszczana na masce i na dachu. Wynika to z faktu, że są to powierzchnie, które najbardziej narażone są na działanie słońca.

Cennik oklejania samochodów folią ochronną

Koszt oklejenia samochodu jest zróżnicowany i uzależniony od wielu zmiennych czynników, dlatego zapraszamy do kontaktu, w trakcie, którego wykonamy rzetelną wyceną. Koszt inwestycji zależy przede wszystkim od tego, czy oleina ma charakter jedynie ochronny (bezbarwna), czy również reklamowy.

Ten drugi wariant jest oczywiście bardziej kosztowny. Wynika to z konieczności przygotowania projektu i naniesienia druku na okleinę, co również wiąże się z dłuższym czasem pracy, a także większą intensywnością działań. Na ceny wpływa także forma oklejania auta, czy jest to całościowe zabezpieczenie czy tylko niektórych miejsc. W przypadku tego drugiego wariantu, znaczenie ma konkretny element, który będzie oklejany, co wpływa na stopień trudności wykonania procesu.

[wp_ad_camp_1]

Jak dobrze okleić samochód folią ochronną? Sprawdź realizacje

Dobre oklejenie samochodu wynika z dwóch czynników. Pierwszy to sprawnie przeprowadzony proces, który gwarantują nasi doświadczeni specjaliści. Drugi zakłada optymalne rozplanowanie umieszczenia okleiny. W tym przypadku, nasi pracownicy podpowiedzą, w którym miejscu najkorzystniej będzie umieścić folię reklamową. Rodzaj logo może determinować miejsce jego umieszczenia. Zapraszamy do sprawdzenia naszych realizacji dla klientów z Warszawy i okolic.

4/5 - (4 votes)

Realizacje

Lat na rynku reklamy outdoorowej w Polsce

Ukończonych projektów reklamowych

Zadowolonych klientów i partnerów

Pomysłów na nowe kształty reklam

Nasi klienci